KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15354449
nr 1535 4449
Lars Boethius
(1903-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 63, kustlandskap. Olja på pannå, 33x40 cm, yttermått inklusive ram: 47x55 cm
Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 24 april 2023
kl 19:41:03
23/4 14:07:27
100 kr
24/4 19:36:03
Lars Boethius
Läs mer om Lars Boethius